Osteopata „szuka” powiązania w ciele Pacjenta pomiędzy zaburzeniami funkcji, a możliwymi problemami w narządach wewnętrznych. Niezwykle ważną rolę w leczeniu osteopatycznym stanowi umiejętność właściwego rozpoznania problemu Pacjenta. Jednym z najważniejszych „narzędzi" osteopaty jest wysoko rozwinięta umiejętność diagnozy palpacyjnej, która w połączeniu z odpowiednimi testami: ortopedycznymi, neurologicznymi, naczyniowymi, funkcjonalnymi oraz badaniami obrazowymi pozwala na znacznie głębsze zrozumienie problemów Pacjenta.
Osteopaci skupiają się na układzie mięśniowo - szkieletowym, tkankach miękkich i narządach wewnętrznych, traktując każdą osobę indywidualnie. Osteopatia poprzez delikatne oddziaływanie na system mięśniowo - szkieletowy, czaszkowy oraz trzewny przywraca równowagę oraz tworzy warunki ułatwiające proces zdrowienia.
Filozofia osteopatii zakłada, że organizm ludzki posiada naturalne zdolności do samoregeneracji, w związku z tym stymuluje procesy naprawcze organizmu. Techniki medycyny osteopatycznej wykonywane zgodnie z jej wskazaniami to bardzo skuteczne, niebolesne i bezpieczne metody leczenia.
Dla kogo?
Zabiegi osteopatyczne są dla wszystkich, którzy szukają pomocy w walce z ostrym oraz przewlekłym bólem. W trakcie wizyty osteopata ocenia zmiany strukturalne ciała, które mogą mieć wpływ na bóle głowy. Wykonuje dokładne badanie, w tym obserwację postawy, aby zaplanować jak najbardziej efektywny sposób leczenia. Zabiegi zawsze dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta i polegają na działaniu manualnym w gabinecie oraz odpowiednio dobranym ćwiczeniom usprawniającym pomocnym w problemach zdrowotnych wymienionych wyżej oraz:
- przy zaburzeniach snu
- w bólu stawów skroniowo-żuchwowych (TMJ)
- w leczeniu zespołu Wiplash (wypadki komunikacyjne)
- przy szumach usznych
- przy częstym zapaleniu zatok
Efekty
- poprawa ruchomości stawów kręgosłupa
- zmniejszenie napięć mięśniowych
- redukcja napięć nerwowych
- poprawa pracy układu krążenia i drenaż do głowy i szyi
- poprawa postawy ciała
- zaplanowanie odpowiednich ćwiczeń i porad profilaktycznych
Opis procedury
Pierwsza wizyta składa się z dwóch głównych etapów: diagnostyki i leczenia.
Diagnostyka opiera się na badaniu podmiotowym i przedmiotowym. Podczas badania podmiotowego przeprowadzony zostanie wywiad dotyczący stanu Państwa zdrowia i problemu z jakim zgłosili się Państwo do gabinetu. W czasie badania przedmiotowego zostaną Państwo szczegółowo zbadani.
Leczenie osteopatyczne opierać się będzie na wykorzystaniu specyficznych technik manualnych odpowiednio dopasowanych do Państwa problemu oraz stanu zdrowia.
Jak się przygotować
Wizyta u osteopaty nie wymaga specjalnych przygotowań. Zachęcamy do założenia bielizny, która zapewni Państwu komfort w przypadku gdy problem dotyczy okolicy klatki piersiowej lub miednicy. WAŻNE: należy zabrać ze sobą ostatnie badanie obrazowe (rezonans magnetyczny, RTG, USG) oraz inne badania dotyczące problemu, z którym się Państwo zmagają.
|
Zobacz inne metody